Aktuality - kompletní výpis


Den otevřených dveří na Střední škole technické ve Vysokém Mýtě

Den otevřených dveří na Střední škola technická Vysoké Mýto. Výborná akce pro deváťáky, kteří se rozhodují, kam půjdou dál, i pro středoškoláky, kteří díky burze firem mohli najít budoucí uplatnění. 👍 Je jasné, že s technickým vzděláním nebudou mít o nabídky nouzi. Povedlo se také k jednomu jednacímu stolu posadit zástupce školy, významných firem z okolí, zemědělských družstev i úřadu práce. Spolupráce těchto subjektů je velmi důležitá. ❗ Musím vyzdvihnout práci vedení školy v čele s paní ředitelkou Jitkou Jiskrovou a jejím zástupcem Michalem Burianem. Je opravu znát, že vše dělají s nadšením a stále hledají možné inovace, aby škola byla pro žáky atraktivní a panovala v ní přátelská atmosféra. 👏 Moc děkuji za pozvání.

ℹ Perlička na závěr: Prapůvodním zakladatelem školy byl v roce 1948 rodák z Vysokého Mýta Josef Sodomka, široko daleko vyhlášený konstruktér a designér. Je autorem karoserie třeba krásného auta Aero 50 Dynamik. 🚗 Myslím, že by se za své pokračovatele rozhodně nestyděl.

Datum: 11.11.2022

Regionální týden

Týden jsem zahájil návštěvou Proseče a Zderazu.

V Proseči mi pan starosta Jan Macháček představil realizované projekty a že je jich skutečně hodně. Sportovní hala, Sokolovna, víceúčelová hřiště atd. Příkladná spolupráce s architekty, projektanty a hlavně veřejností. Diskutovali jsme ale i o připravovaných výzvách jednotlivých ministerstev. Děkuji za řadu výborných podnětů.

Ve Zderazu jsme s panem starostou Petrem Novákem řešili především možnosti podpory prodejen na malých obcích. Jedná se o stále aktuálnější problematiku.

Následně jsme v naší poslanecké kanceláři pokračovali jednáním okresního oblastního sdružení Chrudim.

Datum: 09.11.2022

Celostátní konference Zemědělského svazu ČR

Dnes jsem přijal pozvání na Celostátní konferenci Zemědělského svazu ČR.

Hodnotilo se čtyřleté období. Kritizovalo se, věcně navrhovalo a také zajímavě diskutovalo. Ve svém příspěvku jsem vyzval k větší diskuzi v rámci celého rezortu.

Děkuji za pozvání.

Datum: 25.10.2022

Zpravodaj Sdružení místních samospráv České republiky - říjen

Příloha:

smska_10-2022_(1).pdf

Datum: 24.10.2022

Otevření poloautomatické prodejny v Ústí nad Orlicí

Po dvou prodejnách v jižních Čechách se tentokrát otevřela poloautomatická prodejna v našem kraji a to v Ústí nad Orlicí. Místní spotřební družstvo Konzum přichází s touto novinkou.

Model těchto prodejen má velký potenciál a věřím, že se začne postupně prosazovat i na menších obcích, kde by mohl zamezit zavírání prodejen.

Datum: 24.10.2022

Výjezdní zasedání zemědělského výboru PSP ČR

Ve středu se konalo výjezdní zasedání zemědělského výboru PSP ČR. Přijali jsme pozvání od Rybářského sdružení ČR do Chlumce nad Cidlinou. Na programu byly aktuální problémy, které v současné době toto odvětví řeší.

Datum: 20.10.2022

Pondělí v regionální kanceláři

Dnes nás v regionální kanceláři v Pardubicích navštívili pánové Petr Zikmund a Pavel Rohlíček.

Diskutovali jsme o novele stavebního zákona a řeč přišla i na zemědělství.🌱🌾

Datum: 10.10.2022

Krajské setkání Zasloužilých hasičů a držitelů Řádu sv. Floriána

V prostorách multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách se dnes koná krajské setkání Zasloužilých hasičů a držitelů Řádu sv. Floriána.

Jsem rád, že jsem mohl všem zúčastněným poděkovat za jejich vynikající práci.

Datum: 08.10.2022

Exkurze do Poslanecké sněmovny ZŠ Prokopa Velikého, Kolín

V pondělí jsem přivítal na exkurzi v Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky žáky 8. třídy ZŠ Prokopa Velikého z Kolína. Jejich třídní učitelka - Mgr. Markéta Krčmářová je moje spolužačka ze základní školy.📝

Děkuji za milé setkání a žákům za jejich aktivitu.👍

Datum: 04.10.2022

Začátek regionálního týdne

Dnešní regionální den jsem pojal trochu obráceně a přivítal v Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky žáky ze ZŠ Krouna, společně s paní učitelkou Danou Laštůvkovou a starostou obce Petrem Schmiedem.

Exkurzi vedl výborný průvodce a žáci měli spoustu otázek týkajících se chodu Sněmovny. Došlo i na příjemné setkání s místopředsedkyní Sněmovny Věra Kovářová · vidím, slyším, řeším

Děkujeme.👍

A protože mezi přítomnými návštěvníky byli i redaktoři školního časopisu, došlo i na rozhovor.✍️✅

Datum: 20.09.2022

Sobota v běhu...

Tentokrát sobota docela v běhu...

Ráno se otevírala nově upravená Kavánova stezka z Hlinska k nám na Veselý Kopec. Poděkování patří MAS Hlinecko a Petru Svobodovi. Následovalo slavnostní otevření hasičské zbrojnice ve Město Ždírec nad Doubravou. Starosta Mirek Nikl má můj obdiv. 👍

A když už jsem u těch hasičů, tak odpoledne pokračovalo 19. ročníkem Memoriálu Ladislava Drápalíka v netradičním hasičském sportu ve Dřevíkově. Děkuji pořadatelům.

Datum: 10.09.2022

Schůzka s vývojáři softwaru pro automatizované prodejny

Dnes jsem se sešel se zástupci firmy, zabývající se vývojem softwaru pro plně automatizované prodejny. Systém lze kombinovat i s částečnou obsluhou, což je jednou z možností, jak zachovat obchody i na venkově. Například i pomocí dotačního titulu MPO Obchůdek 2021+.

Datum: 08.09.2022