Aktuality - kompletní výpis


Cestovatelské besedy

Nikdy by mě nenapadlo, že budu dělat cestovatelské besedy.🌴🤠

Cesta z Porta do Santiaga de Compostela stojí za to. V sobotu doma v Možděnici a v pondělí v Ostřetíně.

Děkuji za pozvání panu starostovi Miloši Vlasákovi.

Datum: 27.02.2024

Středa v našem kraji

Dnes jsem navštívil dvě obce na samém kraji našeho kraje. ✅✅
V obci Křenov jsem se sešel s panem starostou Václavem Dvořákem. V obci je škola, školka, kostel, obchod i hospoda a hlavně celá řada realizovaných projektů. 
V Obec Bohuňov mě přivítala paní starostka Zdeňka Koudelková. Představila mi projekty, které připravují a je skvělé, že se hodně zaměřují na životní prostředí. Řeč přišla i na soutěž Vesnice roku. 
Přeji hodně úspěchů a děkuji za milá přijetí.🍀

Datum: 14.02.2024

Pátek se starosty...

Protože ve variabilním týdnu Poslanecká sněmovna v pátek nejednala, absolvoval jsem slíbené návštěvy obcí Svratouch a Hamry. 
S paní starostkou a panem starostou jsme se bavili o otázkách odpadového hospodářství a problémech s údržbou zeleně. 🍀
Oba jsem pozval na seminář, který v březnu připravujeme a bude zaměřen na životní prostředí. Na zpáteční cestě jsem ještě navštívil hamerskou přehradu, která je významným zdrojem pitné vody v našem regionu. 🌊
Děkuji panu hráznému za skvělé představení tohoto unikátního díla. 
Hodně důležitých informací přímo z území, děkuji.🤝

Datum: 09.02.2024

Santiago de Compostela

Včera jsem si vyzkoušel roli cestovatele-přednášejícího.

📽️

Těší mě, že na povídání o naší 12denní pouti do Santiaga de Compostelo dorazilo tolik mladých i zkušenějších cestovatelů a hlavně, že vydrželi až do konce a diskutovali. Snad jsem i někoho inspiroval.

😊

Děkuji všem za účast, byla to příjemná zkušenost. Brzy přidám ještě pár poznatků ze samotné cesty.

🎒

Datum: 06.02.2024

Ve středu jsem vyjel mimo region...

Kongres Samoška se konal v Olomouci a téma automatizace a digitalizace obchodu výborně zapadá do dnešní rychlé doby. 🤖

Nové způsoby prodeje, měnící se požadavky zákazníků i aktuální ceny potravin.

Jsem rád, že jsme se dostali i ke spolupráci s obcemi a společně připravujeme další kulatý stůl v Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

Děkuji za pozvání i za možnost vystoupení.🎤

Datum: 01.02.2024

"Hasičská" sobota 🚒

„Hasičská“ sobota krásně zakončila předcházející pracovní týden. Po odpolední výroční valné hromadě SDH Svobodné Hamry následoval XXVII. Reprezentační ples hasičů České republiky. Ten tentokrát pořádali dobrovolní hasiči v Hlinsku a patří jim velké uznání za skvělou organizaci a prezentaci našeho regionu.

Datum: 22.01.2024

Již 66. ročník Ovocnářských dnů se koná v Hradci Králové. 🍏

Při slavnostním zahájení zazněla řada důležitých informací z tohoto oboru. Hovořili jsme o způsobech prodeje a podpoře lokálních producentů. To je téma, kde můžeme každý začít u sebe.

Datum: 17.01.2024

První pracovní cesta v novém roce

První pracovní cesta letošního roku vedla do tří obcí, které výborně reprezentují soutěž Vesnice roku a zároveň i celý náš kraj. 🍀

Postupně jsem navštívil Pustou Kamenici (Vesnice roku Pardubického kraje 2018), Suchou Lhotu (Vesnice roku Pardubického kraje 2023) a Příluku (jako nováček soutěže získala Cenu naděje pro živý venkov Pk).

S paní starostkou a pány starosty jsme probírali jejich zkušenosti ze soutěže a poznatky, jak účast ovlivnila život v obci.

Tato soutěž si zaslouží velkou podporu. Uznání patří každé obci, která je ochotná se přihlásit a prezentovat svoje zkušenosti. Právě ve sdílení spatřuji největší přínos.

Zajímalo mě také, co v obcích aktuálně řeší a jaké mají plány do budoucna. Právě podněty přímo z území bych rád využil při pořádání společných setkání.

Děkuji za milá přijetí a za věnovaný čas.🤝

Datum: 04.01.2024

Další automatická prodejna otevřena, tentokrát v Hlinsku. 👏

Jedná se o doposud největší prodejnu s tímto provozem. Překvapilo mě, že přestavba do automatizovaného provozu trvala jen týden.

Děkuji za pozvání.

Datum: 20.11.2023

Vesnice roku

Vesnice roku.🏡
Dvoudenní seminář pořádaný Celostátní sítí pro venkov a  Sdružení místních samospráv České republiky hostila obec Červená Voda. Zajímavé přednášky, prohlídka obce a důležitá diskuze. Díky za uspořádání i za možnost vystoupit s příspěvkem.
Soutěž Vesnice roku potřebuje právě takovéto akce.👍

Datum: 08.11.2023

Další automatická prodejna je v provozu!👏

Tentokrát v obci Neratov a otevírání nebylo ledajaké. Po slavnostním zahájení následoval společný oběd zástupců samospráv a obchodníků. Třešničkou na dortu byl koncert skupiny Chinaski v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie.🎶

Velké poděkování patří organizátorům akce.

Datum: 06.11.2023

Komunální projekt roku 2023

V moderní budově radnice Prahy 12 se konalo vyhlášení výsledků soutěže Komunální projekt roku 2023. 
Z pozice hodnotitele za Sdružení místních samospráv České republiky jsem se mohl podrobně seznámit se 114 přihlášenými projekty. Ve velké konkurenci se neztratil ani náš region. Projekt Místní energetická koncepce mikroregionu Hlinecko získal první místo v kategorii komunální a komunitní energetika. 
Gratuluji!👍

Datum: 25.10.2023