Aktuality - kompletní výpis


Konference Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR

Dnes jsem se zúčastnil konference Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR. Po úvodním zhodnocení aktuální situace v oboru lesnictví následovala zajímavá diskuze s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou. Děkuji za možnost vystoupení.

Datum: 25.04.2022

Navštívil jsem Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s.

Děkuji panu řediteli Josefu Lojdovi, že jsem dnes mohl navštívit Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. v Nasavrkách. Pan ředitel mi společně se svými kolegyněmi představil podrobně chod učiliště, navštívili jsme třídy i odborné učebny. Vše je výborně vybavené. Škola funguje na principu dálkového studia. Velký důraz je zde kladen na praxi.

Více se rozepíšu ve shrnutí regionálního týdne.

A na závěr jedna otázka. Víte, co je APIDOMEK?

Datum: 20.04.2022

Regionální týden odstartoval

Dnes jsem navštívil Obec Svratouch. Setkal jsem se s panem starostou Jiřím Sochou, který je ve funkci již od roku 1990. Pan Socha je zároveň dlouholetým předsedou mikroregionu Hlinecko. Bavili jsme se o realizovaných projektech i o plánech do budoucna. Momentálně zde dokončují rekonstrukci obecního úřadu s hasičskou zbrojnicí. Upozornil mě na nutnost vyšší finanční podpory státu při přípravě zasíťovaných obecních parcel.

S panem starostou se znám od roku 2008 a je to člověk na správném místě.

Datum: 19.04.2022

Rozhovor ve Zpravodaji RAK PA

Děkuji Regionální agrární komoře Pardubického kraje za možnost rozhovoru. Ten si můžete přečíst zde: https://www.starostove-nezavisli.cz/info-a-media/vystupy-z-medii/tomas-dubsky-praci-v-zemedelstvi-nelze-brat-jako-bezne-chozeni-do-zamestnani-clovek-k-tomu-musi-mit-vztah?fbclid=IwAR1P0emiUyM76FyZcK32RwibqJ9yWzbfxQER22i-wzIRF-TR4dAf6MjY4V8

Datum: 14.04.2022

Schůzka s prezidentkou Potravinářské komory

Dnes jsem se sešel s prezidentkou Potravinářské komory paní Danou Večeřovou. Hlavním tématem schůzky byla podpora regionálních potravin, ale došlo i na dvojí kvalitu potravin a novelu zákona o významné tržní síle. Děkuji za milé setkání.

Datum: 13.04.2022

Pondělní odpoledne v regionální kanceláři

V regionální kanceláři nás dnes navštívil starosta obce Dříteč - Jozef Petrenec. Díky za fajn povídání.

Datum: 12.04.2022

Setkání se starosty našeho kraje

Ve čtvrtek jsem si po zasedání Sněmovny a jednání Podvýboru pro rozvoj venkova, za účasti nové předsedkyně NS MAS Jany Kuthanové (gratuluji a těším se na spolupráci) "odskočil" za starosty našeho kraje. V Pasíčkách u Proseče se konal seminář na téma životní prostředí a tak bylo o čem hovořit. Děkuji za pozvání a příjemně strávený večer.

Datum: 11.04.2022

Provoz regionální kanceláře

V regionální kanceláři v Pardubicích nás dnes navštívil Ing. Bohumír Štěrba, který se zajímal o průběh jednání Poslanecké sněmovny a výborů, jichž jsem členem. V naší kanceláři jsou pro veřejnost otevřené dveře každé pondělí od 14:00 do 17:00.

Datum: 05.04.2022

31. sněm Agrární komory ČR

Dnešek jsem strávil v Brně na 31. sněmu Agrární komory ČR. Akce se zúčastnil i ministr zemědělství a předseda zemědělského výboru. Zazněla řada zajímavých diskuzních příspěvků a je evidentní, že si všichni uvědomujeme složitost současné situace.

Příloha:

.

Datum: 03.04.2022

Pracovní jednání ohledně aktuální situace v zemědělství

30.3. jsem se účastnil pracovního jednání na téma: "Kritická situace v zemědělství a její dopady na zajištění dostatku potravin a krmiv v ČR." Za přítomnosti ministra zemědělství a vedení zemědělského výboru se schůzky dále účastnili europoslanci, zástupci zemědělských organizací, potravinářů i předseda Správy státních hmotných rezerv. Diskutovalo se nad aktuálními otázkami a zazněla řada praktických návrhů. V podobném formátu schůzek se plánuje pokračovat i v budoucnu.

Datum: 30.03.2022

Budování silné evropské zdravotní unie

Jako místopředseda zemědělského výboru jsem měl možnost zúčastnit se ve čtvrtek zajímavé schůzky. Současná zdravotní rizika v souvislosti s uprchlickou krizí v důsledku války na Ukrajině jsme probírali s eurokomisařkou Stelou Kyriakidesovou, která je zodpovědná za agendu zdraví a bezpečnost potravin. Hovořilo se také o potravinové udržitelnosti, která je v Evropě jednou z hlavních priorit unijní politiky, jež se potýká s důsledky války na Ukrajině. Děkuji za přínosnou diskuzi.

Datum: 25.03.2022

Konference ve Francii

V těchto dnech jsem zastupoval Zemědělský výbor PSP na konferenci s názvem Meziparlamentní konference k vybraným evropským politikám. Konala se ve Francii a tématem byla společná zemědělská politika, regionální fondy a udržitelný cestovní ruch v kontextu Zelené dohody pro Evropu. Za VEZ PSP zastupovala Českou republiku Lucie Potůčková.

Datum: 21.03.2022