Aktuality - kompletní výpis


Životní prostředí

"Budoucnost začíná dnes." Těmito slovy ukončil Constantin Kinský dnešní konferenci Forum for Ag Regional Czech Republic na půdě Česká zemědělská univerzita v Praze. Konference byla zaměřena na aktuální otázky zemědělství a lesnictví. Dopoledne jsem zahájil na zajímavé prezentaci Voda je život ve Sněmovně a den doslova zaměřený na životní prostředí zakončil na vernisáži výstavy Fakulty lesnictví a dřevařství s názvem "Od semínka k dokonalosti" v Americkém centru. Hodně zajímavých názorů a výzev.

Děkuji za pozvání.

Datum: 19.05.2022

Odhalení pamětní desky v Hroubovicích

Sobotní dopoledne patřilo návštěvě Hroubovic. Zde se konalo odhalení pamětní desky manželům Hedvice a Johannu Huschovým. O tragickém osudu jejich rodiny si můžete přečíst ve vyprávění pamětníka Richarda Husche - nejstaršího syna manželů.
Čest jejich památce.

https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/tragedie-v-hroubovicich-sousede-vrazdili-ve-jmenu-spravedlnosti?fbclid=IwAR1waK9gdyjzcumpI2TyGnHF19jsofJEitv73dqwvD1FXrloIn1P75MQeE8

Datum: 14.05.2022

Schůzka s Ing. Slavomírou Vavreinovou CSc. - členkou předsednictva České akademie zemědělských věd

Před dnešním jednáním Sněmovny jsem se sešel s Ing. Slavomírou Vavreinovou CSc., dlouholetou potravinářskou výzkumnicí a členkou předsednictva České akademie zemědělských věd. Probírali jsme kvalitu potravin a regionální produkty. Na závěr jsme se domluvili na další spolupráci.

👍

Datum: 12.05.2022

Jednání Poslanecké sněmovny

Zatímco ANO a SPD už více než 30 hodin v kuse žvaní a blokují tak jednání sněmovny, s kolegy jsme se rozhodli využít čas bez spánku co nejvíc smysluplně.

S experty STAN jsme se tak věnovali našim návrhům na zlepšení stavu životního prostředí a zemědělství, které vám v příštích týdnech představíme. 🏞️

Zúčastnili se mimo jiné kolegové poslanci Jana Krutáková, Tomáš Dubský, členové krajských rad Pavel Hájek a Pavel Čížek a analytička Bára Tomčalová.

Datum: 04.05.2022

Plenární zasedání ČAZV

Příležitost, výzva, nezávislé názory, tak to jsou slova, která dnes použil předseda České akademie zemědělských věd - pan Jan Nedělník na plenárním zasedání v aule ČZU v Praze. Rád jsem přijal pozvání a připojil se se svým příspěvkem.

Datum: 03.05.2022

Návštěva Bítovan

Cestou do poslanecké kanceláře jsem se zastavil v Bítovanech, kde aktuálně řeší problém s uzavřením prodejny potravin. V obci žije 450 obyvatel a funkční prodejna je pro ně důležitá. U paní starostky Pavly Peřinové jsme se sešli se zastupitelkou Olgou Dvořákovou a bývalým starostou Jaromírem Pražanem. Připravují zajímavý návrh fungování prodejny.

Datum: 02.05.2022

Velká cena Pardubic handicapovaných atletů

Prvomájové dopoledne jsem strávil společně s naší krajskou náměstkyní Michaela Matoušková - STAN pro Pardubický kraj a dalšími hosty na Velké ceně Pardubic handicapovaných atletů. Ředitelka závodu paní Hrdinová nás podrobně seznámila s organizací závodu, představila nám jednotlivé disciplíny i osobně některé závodníky. Popovídali jsme si o způsobu financování sportu handicapovaných, došlo také na představení místního oddílu. Za vším je neuvěřitelné množství práce dobrovolníků. 

Na závěr chci vyjádřit velké uznání sportovcům i pořadatelům.

Datum: 01.05.2022

Rozhovor ve zpravodaji Sdružení místních samospráv České republiky

V dubnovém vydání zpravodaje Sdružení místních samospráv České republiky najdete rozhovor, ve kterém se věnuji otázkám ohledně dotací pro venkovské obchody a poštovních služeb. Budu rád, když si rozhovor přečtete.

https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/pardubicky-kraj/tomas-dubsky-o-dotacich-pro-venkovske-obchody-i-postovnich-sluzbach?fbclid=IwAR1lmqYLo6Vc_Xhs5oLrYeWY5N1yJGnq41838uYEE-3ysWUXGoXFs6xluss

Datum: 28.04.2022

Valná hromada ČMŠSA

V úterý dopoledne jsem se účastnil valné hromady ČMŠSA v Hradci Králové. Českomoravská šlechtitelská a semenářská asociace je profesní sdružení výzkumných,

šlechtitelských a semenářských firem. Odpoledne jsem se přesunul do Prahy na jednání Sněmovny.

Příloha:

Tisková zpráva VH 26_4_2022 final.pdf

Datum: 28.04.2022

Konference Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR

Dnes jsem se zúčastnil konference Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR. Po úvodním zhodnocení aktuální situace v oboru lesnictví následovala zajímavá diskuze s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou. Děkuji za možnost vystoupení.

Datum: 25.04.2022

Navštívil jsem Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s.

Děkuji panu řediteli Josefu Lojdovi, že jsem dnes mohl navštívit Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. v Nasavrkách. Pan ředitel mi společně se svými kolegyněmi představil podrobně chod učiliště, navštívili jsme třídy i odborné učebny. Vše je výborně vybavené. Škola funguje na principu dálkového studia. Velký důraz je zde kladen na praxi.

Více se rozepíšu ve shrnutí regionálního týdne.

A na závěr jedna otázka. Víte, co je APIDOMEK?

Datum: 20.04.2022

Regionální týden odstartoval

Dnes jsem navštívil Obec Svratouch. Setkal jsem se s panem starostou Jiřím Sochou, který je ve funkci již od roku 1990. Pan Socha je zároveň dlouholetým předsedou mikroregionu Hlinecko. Bavili jsme se o realizovaných projektech i o plánech do budoucna. Momentálně zde dokončují rekonstrukci obecního úřadu s hasičskou zbrojnicí. Upozornil mě na nutnost vyšší finanční podpory státu při přípravě zasíťovaných obecních parcel.

S panem starostou se znám od roku 2008 a je to člověk na správném místě.

Datum: 19.04.2022