Aktuality - kompletní výpis


Začátek regionálního týdne

Dnešní regionální den jsem pojal trochu obráceně a přivítal v Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky žáky ze ZŠ Krouna, společně s paní učitelkou Danou Laštůvkovou a starostou obce Petrem Schmiedem.

Exkurzi vedl výborný průvodce a žáci měli spoustu otázek týkajících se chodu Sněmovny. Došlo i na příjemné setkání s místopředsedkyní Sněmovny Věra Kovářová · vidím, slyším, řeším

Děkujeme.👍

A protože mezi přítomnými návštěvníky byli i redaktoři školního časopisu, došlo i na rozhovor.✍️✅

Datum: 20.09.2022

Sobota v běhu...

Tentokrát sobota docela v běhu...

Ráno se otevírala nově upravená Kavánova stezka z Hlinska k nám na Veselý Kopec. Poděkování patří MAS Hlinecko a Petru Svobodovi. Následovalo slavnostní otevření hasičské zbrojnice ve Město Ždírec nad Doubravou. Starosta Mirek Nikl má můj obdiv. 👍

A když už jsem u těch hasičů, tak odpoledne pokračovalo 19. ročníkem Memoriálu Ladislava Drápalíka v netradičním hasičském sportu ve Dřevíkově. Děkuji pořadatelům.

Datum: 10.09.2022

Schůzka s vývojáři softwaru pro automatizované prodejny

Dnes jsem se sešel se zástupci firmy, zabývající se vývojem softwaru pro plně automatizované prodejny. Systém lze kombinovat i s částečnou obsluhou, což je jednou z možností, jak zachovat obchody i na venkově. Například i pomocí dotačního titulu MPO Obchůdek 2021+.

Datum: 08.09.2022

Mistrovství HZS ČR

O víkendu probíhalo v Pardubicích 49. Mistrovství HZS ČR a 67. Mistrovství SH ČMS v požárním sportu.

Soutěžili dobrovolní i profesionální hasiči a bylo co obdivovat.👍

Datum: 29.08.2022

48. Země živitelka

Ve čtvrtek byla zahájena v pořadí již 48. ZEMĚ ŽIVITELKA 2022.

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Společně s místopředsedkyní sněmovny Věra Kovářová jsme navštívili řadu vystavovatelů. Velice zajímavá a inspirativní byla návštěva expozice Jihočeská univerzita a debata s děkanem Pavlem Kozákem.

Jeďte se na výstavu podívat. Stojí to za to!

Datum: 26.08.2022

Oslavy ve Svratouchu

Dnes jsem se rád zúčastnil oslav ve Svratouchu. Připomínají si výročí první písemné zmínky, pořádají setkání rodáků a také dnes otevírají nově zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici a obecní úřad. Při této příležitosti jsem poděkoval panu starostovi a jeho kolegyním za skvělou dlouholetou spolupráci 👍.

Díky za pozvání a přeji další úspěšné projekty.

Datum: 08.08.2022

Letní sportiáda SVÍTÁNÍ o.p.s

Ke konci minulého týdne jsem se zúčastnil Letní sportiády, kterou pořádala Základní a Praktická škola SVÍTÁNÍ o.p.s. v Pardubicích. 

Potkal jsem skvělé lidi a užil si pěkný program. 

Díky za pozvání a sportu zdar!

Datum: 05.08.2022

Návštěva Heřmanova

Dnešek jsem strávil v Heřmanově - Vesnici roku ČR 2017.

Konalo se zde výjezdní zasedání PS pro veřejnou správu při Sdružení místních samospráv České republiky

Děkuji paní starostce Pavle Chadimové za skvělou prezentaci obce a okolí. Opravdu je zde co obdivovat👍.

Přínosná byla i společná diskuze s kolegy nad tématy, které momentálně nejvíce trápí samosprávy. Krásný inspirativní den. Díky všem.

Datum: 27.07.2022

Exkurze do Poslanecké sněmovny ZŠ Trhová Kamenice

Dnes jsem měl ve Sněmovně vzácnou návštěvu.

Na exkurzi přijeli žáci 9. třídy ze ZŠ Trhová Kamenice. Oceňuji jejich znalosti z oblasti českého parlamentarismu. Velmi bystře odpovídali na otázky třídní učitelky Jany Novákové, které tímto děkuji za organizaci a doprovod.

Příjemným překvapením bylo setkání s předsedkyní Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová a místopředsedkyní Věra Kovářová. Dámy, děkuji.

Více takových návštěv!

Datum: 24.06.2022

Prodejny na venkově

Pondělí patřilo prodejnám na venkově. Společně s kolegy z Pracovní skupiny pro služby na venkově při Sdružení místních samospráv jsme navštívili spotřební družstvo Konzum Ústí nad Orlicí. Po dopolední prezentaci a diskuzi s ředitelem Ing. Miloslavem Hlavsou jsme navštívili čtyři prodejny různých velikostí. Družstvo přichází s řadou novinek, podporuje regionální výrobce a daří se mu udržet prodejny i na malých obcích. Řešila se i spolupráce se samosprávou a dotační možnosti.

Děkujeme za zajímavou diskuzi.

Datum: 21.06.2022

Prezident Ukrajiny promluvil k Parlamentu ČR

"Jsme s Vámi, buďte s námi." Dnes promluvil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj k oběma komorám Parlamentu České republiky.

Děkujeme občanům Ukrajiny za jejich statečný boj.

Datum: 15.06.2022

Naše pole 2022

Zemědělská výstava Naše pole 2022 v Nabočanech.

Skvělá akce, která slouží nejen jako přehlídka techniky a plodin, ale je užitečná také jako místo pro setkání lidí z tohoto důležitého odvětví. Velmi dobrá práce pořadatelů, děkuji za pozvání.

Datum: 14.06.2022