Aktuality - kompletní výpis


Schválení návrhu zákona o stáním rozpočtu

Ve čtvrtek byl schválen vládní návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2022. Zároveň jsem byl zpravodajem rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu pro letošní rok, jehož schválení následovalo v odpoledním programu.

Datum: 10.03.2022

Zasedání zemědělského výboru

V rámci dnešního zasedání zemědělského výboru jsme řešili vládní návrhy zákona. Týkaly se léčiv, ekologického zemědělství, veterinárního zákona a v neposlední řadě situace ohledně růstu cen energií a PHM v zemědělství.

Datum: 08.03.2022

Jednání předsednictva České akademie zemědělských věd a Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny

Rád jsem se zúčastnil společného jednání předsednictva České akademie zemědělských věd a Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny. Měl jsem možnost vyslechnout, co je nového v zemědělském výzkumu, diskutovalo se o zemědělské soběstačnosti a bezpečnosti i o ekologickém hospodaření. 

Děkuji za pozvání a těším se na další spolupráci.

Datum: 03.03.2022

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny

Dnes v odpoledních hodinách proběhla mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, která se týkala ruské agrese na Ukrajině. Všichni přítomní poslanci zaujali jasné stanovisko – odsouzení válečného konfliktu Ruska proti Ukrajině. Vyjadřujeme plnou podporu Ukrajině.

Datum: 24.02.2022

Zahájení projednávání zákona o státním rozpočtu

Dnešním dnem bylo zahájeno projednávání nejdůležitějšího zákona tohoto roku. Jedná se o návrh zákona o státním rozpočtu. Rozpočet je navržen se schodkem 280 miliard.

Datum: 18.02.2022

První regionální týden

Dnešním dnem odstartoval první regionální týden. Po čtyřech sněmovních a výborových týdnech následuje vždy týden regionální. To jsou dny, kdy se budu věnovat mým tématům přímo v regionu. Nyní mě čeká návštěva několika obcí a zemědělských podniků. Těším se na setkání!

Datum: 07.02.2022

Schválení novely pandemického zákona

V úterý 1.2. byla na programu mimořádná schůze Poslanecké sněmovny k novele pandemického zákona. Jednalo se 36 hodin a ke schválení došlo 2. 2. 2022 ve 22.02 h. Novela je doplněna o pozměňovací návrhy, které reagují na aktuální situaci. 

Datum: 03.02.2022

Regionální kancelář v Pardubicích

Se začátkem nového roku se pojí otevření regionální poslanecké kanceláře v centru Pardubic. 

Na Vaši návštěvu se těšíme vždy v pondělí, v čase 14:00 - 17:00 nebo po předchozí domluvě. Pro domluvení schůzky se obraťte na regionální asistentku prostřednictvím e-mailové adresy: andrea.krasko@stan.cz. 

Datum: 25.01.2022

Otevření regionální kanceláře v Pardubicích

V sobotu 18.12. 2021 proběhlo oficiální otevření regionální kanceláře v Pardubicích. Při této příležitosti jsme si připomněli smutné výročí - 10 let od smrti významné osobnosti politického, kulturního a veřejného života - Václava Havla. 

Navštívit nás můžete od ledna 2022, každé pondělí v čase 14:00 - 17:00, popřípadě v jiném termínu po telefonické domluvě. 

Budeme se na Vás těšit!

Datum: 20.12.2021

Rozhovor v Českém rozhlasu Pardubice

Dnes jsem se zúčastnil pořadu Máme hosty v Českém rozhlasu Pardubice. Děkuji za pozvání a za milý rozhovor o současné situaci a o záměrech do budoucna, který si můžete poslechnout zde:


https://www.mujrozhlas.cz/mame-hosty/starosta-dobrovolny-hasic-z-vysociny-bojuje-ve-snemovne-za-venkov

Datum: 08.12.2021