Aktuality - kompletní výpis


Střípky z uplynulých pracovních dnů

Po pondělní účasti na otevření nové automatické prodejny v Berouně jsem ve čtvrtek pokračoval seminářem v Poslanecké sněmovně.

Společně s Viktor Vojtko a Eliška Olšáková - poslankyně za Zlínský kraj jsme pořádali diskuzi s názvem Obslužnost venkova aneb prodejna budoucnosti. Tři hodiny prezentací a živé diskuze zaměřené na nové metody prodeje. Poloautomatické prodejny jsou novou možností, jak zachovat základní služby i v malých obcích. 

Děkuji všem za účast a těším se na další spolupráci.👍

Datum: 02.02.2023

Pondělí v regionální kanceláři

V pondělí bylo v poslanecké kanceláři v Pardubicích živo.

Nejprve se zde konalo jednání Oblastní organizace STAN a k diskuzi byla celá řada témat. Bavili jsme se o problémech, které se přímo dotýkají našeho území (životní prostředí, komunitní energetika, ale třeba i učňovské školství). 
Následovala schůzka se zástupci Zemědělského družstva z Dolního Újezdu a panem starostou Františkem Bartošem z Poříčí u Litomyšle. Tématem jednání byl aktuální vývoj v otázce zemědělství a spolupráce obcí a zemědělců. 
Děkuji panu starostovi za svolání této zajímavé schůzky. 
ℹ️ Připomínám, že každé pondělí odpoledne se můžeme potkat v kanceláři v Pardubicích. Naše dveře Vám jsou otevřené.

Datum: 18.01.2023

Veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku!

Příloha:

PF-2023.jpg

Datum: 19.12.2022

Shromáždění Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje

Páteční večer patřil shromáždění Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje.🚒

Tentokrát se konalo v malé obci Týnišťko. Hodnotil se uplynulý rok, diskutovalo o aktuálních problémech a schválil se plán činnosti na rok příští.

Byl kladen velký důraz na práci s dětmi a mládeží.👍

Velké poděkování patří všem hasičům za jejich obětavou a nezištnou práci.

Datum: 03.12.2022

Dnešní nabitý program

Dnes jsem měl nabitý program.📝

➡️Dopoledne jsem zastupoval Zemědělský výbor na Monitorovacím výboru Programu rozvoje venkova, kde probíhalo hodnocení dosavadního stavu a hodně zajímavá diskuze.

➡️V Poslanecké sněmovně pak následovalo schvalování státního rozpočtu na rok 2023.

➡️Den jsem zakončil zpravodajováním rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu.

Datum: 30.11.2022

Prodejní výstava obrazů v poslanecké kanceláři

Už 11 let spolupracuji s Domov sociálních služeb Slatiňany. Nyní jsme s nimi a kolegou Jiří Hájek vytvořili z poslaneckých kanceláří improvizovanou galerii obrazů, které nakreslili klienti Domova. Mám radost, že se jich hodně prodalo.

👍

Peníze samozřejmě zůstanou organizaci. Výborné bylo i občerstvení z chráněné kavárny Café Robinson. Děkuji všem hostům za návštěvu a příspěvek na dobrou věc.

🙂

Datum: 29.11.2022

Den otevřených dveří ve škole SVÍTÁNÍ

Cestou z Prahy jsem se velice rád zastavil v Pardubicích a přijal pozvání od paní senátorky Miluše Horská, senátorka za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko na den otevřených dveří v nádherně zrekonstruované škole SVÍTÁNÍ v Klášterní ulici.

Paní Horská je zároveň ředitelkou školy a mají co ukázat. Prohlídka byla doprovázená komentářem pana architekta. Vše řešeno do posledního detailu, super učebny a schodiště "zavěšené" ve vzduchu.

Děkuji a přeji, ať se nové škole dobře daří. 👍

Datum: 25.11.2022

"Krajina z druhé strany - co dál?"

"Krajina z druhé strany - co dál?"

To byl název včerejšího semináře, který jsem v Poslanecké sněmovně pořádal společně s předsedkyní Výboru pro životní prostředí Jana Krutáková .

Název semináře jsem si vypůjčil od Kláry Salzmann, krajinářské architektky, která byla i jednou z vystupujících. Doplňovali ji zástupci Státního pozemkového úřadu, České zemědělské univerzity a České informační agentury životního prostředí. V živé diskuzi se hodnotil stav naší přírody s důrazem na krajinu, půdu a vodu. A informace to nebyly příliš pozitivní.

Co říci na závěr: Když toto všechno víme, tak proč s tím něco neděláme.

V případě, že by Vás toto téma také zajímalo, budu rád, když se ozvete.

Datum: 25.11.2022

Den otevřených dveří na Střední škole technické ve Vysokém Mýtě

Den otevřených dveří na Střední škola technická Vysoké Mýto. Výborná akce pro deváťáky, kteří se rozhodují, kam půjdou dál, i pro středoškoláky, kteří díky burze firem mohli najít budoucí uplatnění. 👍 Je jasné, že s technickým vzděláním nebudou mít o nabídky nouzi. Povedlo se také k jednomu jednacímu stolu posadit zástupce školy, významných firem z okolí, zemědělských družstev i úřadu práce. Spolupráce těchto subjektů je velmi důležitá. ❗ Musím vyzdvihnout práci vedení školy v čele s paní ředitelkou Jitkou Jiskrovou a jejím zástupcem Michalem Burianem. Je opravu znát, že vše dělají s nadšením a stále hledají možné inovace, aby škola byla pro žáky atraktivní a panovala v ní přátelská atmosféra. 👏 Moc děkuji za pozvání.

ℹ Perlička na závěr: Prapůvodním zakladatelem školy byl v roce 1948 rodák z Vysokého Mýta Josef Sodomka, široko daleko vyhlášený konstruktér a designér. Je autorem karoserie třeba krásného auta Aero 50 Dynamik. 🚗 Myslím, že by se za své pokračovatele rozhodně nestyděl.

Datum: 11.11.2022

Regionální týden

Týden jsem zahájil návštěvou Proseče a Zderazu.

V Proseči mi pan starosta Jan Macháček představil realizované projekty a že je jich skutečně hodně. Sportovní hala, Sokolovna, víceúčelová hřiště atd. Příkladná spolupráce s architekty, projektanty a hlavně veřejností. Diskutovali jsme ale i o připravovaných výzvách jednotlivých ministerstev. Děkuji za řadu výborných podnětů.

Ve Zderazu jsme s panem starostou Petrem Novákem řešili především možnosti podpory prodejen na malých obcích. Jedná se o stále aktuálnější problematiku.

Následně jsme v naší poslanecké kanceláři pokračovali jednáním okresního oblastního sdružení Chrudim.

Datum: 09.11.2022

Celostátní konference Zemědělského svazu ČR

Dnes jsem přijal pozvání na Celostátní konferenci Zemědělského svazu ČR.

Hodnotilo se čtyřleté období. Kritizovalo se, věcně navrhovalo a také zajímavě diskutovalo. Ve svém příspěvku jsem vyzval k větší diskuzi v rámci celého rezortu.

Děkuji za pozvání.

Datum: 25.10.2022

Zpravodaj Sdružení místních samospráv České republiky - říjen

Příloha:

smska_10-2022_(1).pdf

Datum: 24.10.2022